Enter your keyword

Ciemne odcienie lakieru

Ciemne odcienie lakieru

Jak poinformowałam w ostatnim poście na facebook’u, najnowsze trendy donoszą: ciemne odcienie lakierów to bezdyskusyjny must have dla miłośniczek manicuru w nadchodzących dniach. Jednak każda z nas wie, że w przeciwieństwie do jasnych kolorów, ciemne nie wybaczają niedociągnięć i pomyłek. Poniżej pragnę podzielić się z Wami kilkoma pomocnymi wskazówkami.

Kolor paznokci można dopasować do karnacji, okazji czy stroju. Mało kto pamięta, że warto również skonfrontować go z porą roku. W jesienno-zimowych miesiącach najmodniejsze są głębokie i ciemne odcienie, takie jak grafit, szary, khaki, fiolet, bordo, granat czy klasyczna czerń. Bordo trzymają się niezmiennie od lat w czołówce trendów jesiennych. Dla tych z nas, które lubią zaszaleć na przekór panującej za oknem aurze, proponuję „dopuszczalne” przez stylistów ombre lub, lub inne łączenia powyższych odcieni. Jest to coraz bardziej popularny sposób zdobienia paznokci, zdobywający uznanie w Polsce. Ciemne barwy są wyjątkowo uniwersalne. Idealnie nadają się na elegancką kolację do małej czarnej, jak i na dodatek do białego t-shirta i jeansów.

Należy jednak pamiętać, że przed nałożeniem ciemnych odcieni musimy zadbać o idealnie wykonany bazowy manicure. Bardzo dokładnie opiłowane paznokcie z nałożoną bazą oraz idealnie wycięte skórki to podstawa. Proponowane jest również wcześniejsze wypolerowanie płytki. Musi być ono jednak przeprowadzone bardzo delikatnie i nie częściej niż raz w miesiącu, aby uniknąć zniszczenia paznokcia.

Więc jakie kłopoty występują podczas naszych spotkań z ciemnymi kolorami? Problemy mogą wystąpić już na samym wstępie (nierówna linia lakieru, która wychodzi na skórki lub widoczne, odstające nierówności na płytce paznokcia) oraz już po pomalowaniu (bardzo widoczne odpryski – zwłaszcza na brzegach). Wiadomo, że ważne są sprawne i pewne ruchy ręką, które nabywa się w praktyce. Jak jednak ułatwić sobie malowanie paznokci ciemnymi odcieniami?

  1. Dokładnie wykonujemy manicure podstawowy, w skład którego wchodzi: opiłowanie paznokci, wycięcie skórek oraz maksymalnie raz w miesiącu polerowanie płytki paznokcia.
  2. Następnie każdy paznokieć dokładnie odtłuszczamy (zmywaczem lub odtłuszczaczem).
  3. Nakładamy bezbarwną bazę (unikniemy tym sposobem przebarwień naszej naturalnej płytki, co często ma miejsce przy ciemnych kolorach, które wyjątkowo lubują się we „wgryzaniu” w paznokcie).
  4. Malowanie docelowym kolorem zaczynamy od pociągnięcia pędzelkiem po środkowej części płytki, zaczynając od samej macierzy paznokcia. Następnie pokrywamy poboczne części. Nasze ruchy zawsze powinny być zdecydowane, precyzyjne a ich linia zawsze powinna być ukierunkowana z góry na dół. Nigdy nie malujemy paznokci w poprzek!
  5. Nakładamy drugą warstwę lakieru. Przy ciemnych kolorach jest to konieczne, ze względu na przebijający kolor naturalnej płytki paznokcia oraz nadanie głębi i intensywności koloru docelowego.
  6. Nakładamy bezbarwną odżywkę utwardzającą, top coat lub inny lakier powierzchniowy, który wydłuży żywotność naszego manicuru.
  7. Na sam koniec całą płytkę wraz ze skórkami pokrywamy oliwką. Nie tylko odżywi skórki, ale zapobiegnie wtapianiu się w jeszcze świeżą warstwę lakieru pyłków i różnych zanieczyszczeń.

Jeśli nie mamy jeszcze wprawy w malowaniu paznokci, na pewno dużą bolączką okażą się zabrudzone skórki. Najlepszym wyjściem będzie zakup zmywacza do paznokci w formie „pisaka” (od 10 zł). Posiada on zaostrzoną wymienną końcówkę, co na pewno ułatwi precyzyjne usunięcie zabrudzeń. Często pomocne są zwyczajne, drewniane wykałaczki, których końcówki nasączamy w zmywaczu. Są cieniej zakończone niż zmywacz w pisaku, dzięki czemu możemy w prosty sposób poprawić linię lakieru. Przy paznokciach pomalowanych na ciemny kolor, proponuję noszenie przy sobie lakieru. W przypadku odprysku mamy możliwość natychmiastowej reperacji ubytku, który jest tak bardzo widoczny.

Przy zmywaniu ciemnych lakierów, koniecznie wetrzyj w skórki oliwkę lub inny tłusty produkt. W ostateczności może to być wazelina lub nawet błyszczyk do ust. Następnie nasącz wacik zmywaczem do paznokci, przytrzymaj dłuższą chwilę na paznokciu i ściągnij kolor wacikiem w dół. W ten sposób unikniesz zafarbowania skórek.

A czy Wy macie jakieś triki i sekrety na ułatwienie sobie pracy z ciemnymi lakierami? Zachęcam do podzielenia się z nimi oraz zdjęciami Waszych dzieł na moim facebook’u!

No Comments

Post Your Comment

Your email address will not be published.