Enter your keyword

Naturalnie piękne paznokcie – Manicure Japoński

Naturalnie piękne paznokcie – Manicure Japoński

Jeśli chcemy, aby nasze paznokcie były nie tylko piękne, ale i zdrowe, powinniśmy koniecznie rozważyć manicure japoński. Dzięki temu prostemu i stosunkowo niedrogiemu zabiegowi, nasza płytka zyska drugą młodość!

Wiadomo już od dawna, że Japonki są wtajemniczone w całą gamę tricków upiększających. Jednym z nich jest wyjątkowy rodzaj manicuru, który kobiety z kraju Kwitnącej Wiśni stosują od ponad czterystu lat. Inną jego nazwą jest manicureP.Shine, pochodzący od nazwy japońskiej firmy, która go opracowała. Głównymi zaletami tego zabiegu jest regeneracja paznokci połączona z nadaniem im intensywnego błysku. Jak udało się to osiągnąć? Najważniejszą zasadą tego manicuru jest wcieranie w płytkę paznokcia składników mineralnych, takich jak: krzemionka z morza Japońskiego, keratyna, pyłek pszczeli oraz mieszankę witamin (między innymi witaminę A, H, E i prowitaminę B5). Dzięki temu paznokcie nie tylko są odżywione, ale również nabierają naturalnego, perłowego i lekko różowawego połysku.

Jest to zabieg idealny dla paznokci zniszczonych, łamliwych, kruchych z tendencją do rozdwajania. Jeśli nasza płytka jest sucha, nierówna i pozbawiona blasku – to znak, że manicure japoński jest właśnie dla nas! Efekty widać już po pierwszym zabiegu. Zalecane jest jednak przeprowadzenie od trzech do sześciu zabiegów w celu uzyskania pełnego efektu. Aby go utrzymać, warto powtarzać ten manicure raz na miesiąc. Bardzo ważne jest to, że ze względu na swój naturalny efekt, zabieg może być przeznaczony również dla mężczyzn.

Kiedy jeszcze zalecany jest manicure japoński?

Możemy go zastosować tuż po zdjęciu paznokci akrylowych lub żelowych. Idealnie sprawdzi się przy zbyt mocno spiłowanej płytce paznokcia. Poza regeneracją P.Shine ma właściwości ochronne (przed czynnikami zewnętrznymi) oraz wzrostowe (poprzez polerowanie poprawiamy ukrwienie płytki paznokcia). Po takim manicurze możemy od razu położyć kolor, jednak jego trwałość zależy od rodzaju naszej płytki. Niektóre paznokcie mogą mieć zmniejszoną przyczepność dla zwykłych lakierów kolorowych przez kilka dni. Warto również wspomnieć o tym, że zabieg można wykonać u rąk, jak i u stóp.

Czy warto kupować zamienniki?

Nie polecam. Oryginalne produkty firmy P.Shine mają potwierdzony skład – a jak wynika z powyższego opisu, to właśnie mikroelementy są w tym zabiegu najważniejsze. Poza wymienionymi składnikami warto wspomnieć, że pasta zawiera między innymi glicerynę, a puder jest bogaty w parafinę, lanolinę i wosk pszczeli. Dodatkowo oryginalne wyroby są bardzo wydajne w porównaniu z ceną. Jedno opakowanie starczy na od 150 do 200 zabiegów, a polerki same w sobie są bardzo wytrzymałe. Manicure japoński jest jednym z tych, na których nie warto oszczędzać.

Gdzie, jak długo i za ile?

Manicure japoński stał się na tyle popularny, że można go wykonać w niemalże każdym salonie kosmetycznym. Jego średnia cena to około 50 zł. Jeśli jednak decydujemy się spróbować wykonać go samodzielnie – zestaw kosztuje od około 100 do 150 zł na allegro i ok. 100-115 zł na stroniep-shine.home.pl. Można również dokupić oddzielnie wszystkie części zestawu – ale zazwyczaj nie jest to opłacalne. Czas trwania zabiegu: około 60 minut.

Co wchodzi w skład zestawu?

W zestawie znajdziemy: pastę i puder P. Shine z polerką do każdego z nich, dwustronny pilniczek, plastikową szpatułkę do odsuwania skórek oraz w zależności od zestawu: albo trzy dwustronne polerki, albo jedna polerka ze skóry jelenia.

A może skusić się na DIY – czyli samodzielnie w domu?

Manicure japoński, tak jak wszystkie zabiegi, zaczyna się od wykonania tradycyjnego manicure. Czyli zaczynamy od przygotowania paznokcia: zmywamy stary lakier lub odżywkę (jeśli jest), skórki traktujemy środkiem do zmiękczania lub po prostu moczymy ręce w ciepłej wodzie. Następnie odsuwamy skórki, a ich nadmiar delikatnie wycinamy. Paznokcie piłujemy do odpowiedniej dla nas długości, a następnie polerujemy, aby płytka była gładka i bez nierówności.

Przechodzimy teraz do manicure japońskiego. Jako pierwszą wcieramy w paznokcie pastę odżywczą – dokładnie i energicznie – za pomocą dedykowanej polerki. Następnie nakładamy puder, który gwarantuje zatrzymanie składników odżywczych wewnątrz płytki. Wykonujemy tę samą czynność polerowania i wcierania co z pastą, ale za pomocą drugiej polerki (dedykowanej do pudru). Polecam zapoznać się z instrukcją, ale w skrócie: zielona polerka do pasty w zielonym pudełku i różowa polerka do pudru w różowym pudełku. Na sam koniec, na całe paznokcie oraz na skórę wokół nich, nakładamy oliwkę odżywczą.

Podsumowując: jeśli oczekujemy zdrowych i naturalnie pięknych paznokci, zachęcam do zaprzyjaźnienia się z tym zabiegiem : )

No Comments

Post Your Comment

Your email address will not be published.