Enter your keyword

MANICURE HYBRYDOWY

MANICURE HYBRYDOWY

Wiele kobiet w dzisiejszych czasach szuka szybkiej metody na piękne paznokcie. W odpowiedzi na te potrzeby powstał manicure hybrydowy, którego popularność cały czas rośnie. Jest on zdecydowanie interesującą alternatywą w porównaniu z tipsami. W poniższym artykule postaram się odpowiedzieć na wszelkie nurtujące pytania, m.in. czy jest szkodliwy?

Na wstępie warto odpowiedzieć na pytanie – czym jest manicure hybrydowy? Jest to technika stylizacji paznokci, która splata ze sobą cechy zwykłego lakieru, żelu oraz akrylu. Jestem przekonana, że każdej z nas znany jest scenariusz:

Świeżo zrobiony manicure, Ty gotowa do wyjścia, wkładasz płaszcz i stało się — lakier odprysł, zarysował się lub zrolował. Jest już za późno na poprawki, więc ze spuszczoną głową zakładasz plaster na palec, aby ukryć skazę i wychodzisz z domu.

Tak odkrywamy pierwszą zaletę hybrydy: trwałość i szybkość zabiegu, która przy prawidłowym wykonaniu wytrzymuje od 2 tygodni do miesiąca (chociaż miałam przypadki, gdzie ściągałam nienaruszoną hybrydę tylko ze względu na odrost). Samo wykonanie trwa od 40 minut do godziny. Efekt ten osiągamy dzięki profesjonalnym produktom, które utwardzamy pod lampą UV. Lakiery te przy swojej trwałości są również niezwykle elastyczne, dzięki czemu przechodzimy do kolejnej cechy zabiegu, która niewątpliwie jest dużą zaletą: naturalność. Dzięki temu, że manicure hybrydowy pozwala na odejście od sztucznych tipsów a paznokcie, wyglądają jak po tradycyjnym pomalowaniu dwiema warstwami zwykłego lakieru. Towarzyszy temu cudowny efekt „mokrego połysku” i blask.

Te w Was, które mają delikatną płytkę paznokcia, ucieszy fakt, że nie zostanie ona nadmiernie obciążona przez zabieg. Wiele kobiet wręcz chwali sobie hybrydę za jej efekt utwardzający naturalne paznokcie. Dodatkową zaletą jest możliwość bawienia się kolorami i zdobieniami. Poza tradycyjnym jednokolorowym manicurem, mamy do wyboru: french, ombre, folię transferową, efekt syrenki i inne…

Warto wspomnieć o zarzutach kierowanych w kierunku lamp UV, które opublikował „The Washington Post” tuż po tym, jak manicure hybrydowy pojawił się na rynku. Niepewność jednej z autorek tekstu wzbudził ultrafiolet stosowany do utwardzania i jego potencjalne ryzyko przyspieszenia starzenia się skóry. Wątpliwości zostały jednak rozwiane, kiedy to badania wykazały, że czynności powiązane z zabiegiem są analogiczne do przebywania na słońcu przez około 3 minuty.

Co więcej, same produkty używane do hybryd są pozbawione elementów szkodliwych, takich jak formaldehyd, toluen czy DBP. Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest obecność grzybicy czy innych chorób paznokci. Ceny zabiegu są zróżnicowane. W Warszawie oscylują w granicach od 60 do 100 zł. Manicure hybrydowy można wykonać samodzielnie w domu, jeśli posiada się odpowiednie produkty, lampę UV oraz…wprawę 😉

Podsumowując: hybryda to idealne rozwiązanie dla kobiet zabieganych z potrzebą nienagannego wyglądu. Dla tych, które wyjeżdżających na wakacje oraz wszystkich przedstawicielek płci pięknej. Również dla tych, które cenią sobie oszczędność czasu, wygodę połączoną z nieskazitelnie wyglądającymi paznokciami. Gorąco zachęcam do wypróbowania tej metody!

No Comments

Post Your Comment

Your email address will not be published.